3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, szukając przestrzeni biurowej na wynajem

3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, szukając przestrzeni biurowej na wynajem

Wynajem biura sprawdza się w wielu przypadkach. Takie rozwiązanie, pozwalające użytkować biuro będzie odpowiednie dla perspektywicznej firmy, która odnosi pierwsze sukcesy na rynku. Aby jednak wynajmowane biuro spełniało swoje założenie, musi być odpowiednio dobrane. To wymusza konieczność zwrócenia uwagi na pewne aspekty podczas jego wyboru. Poniżej prezentujemy trzy najważniejsze czynniki, determinujące udany wynajem.

Położenie

W zależności od profilu firmy, właściciel może mieć różne oczekiwania wobec lokalizacji potencjalnej siedziby swojej działalności. Jeśli obowiązki zawodowe pracowników opierają się między innymi na spotkaniach biznesowych z klientami w siedzibie to lepiej wynająć biuro w prestiżowej okolicy. W dużych polskich miastach wykształciły się prestiżowe obszary biznesowe składające się ze sąsiadujących obok siebie nowoczesnych biurowców, umożliwiających szeroki dostęp do transportu publicznego i usług. Doskonałym przykładem może być Olivia Business Center w Gdańsku czy DOT Office w Krakowie. Jeśli natomiast użytkownikami powierzchni biurowej będą tylko pracownicy, to ten aspekt lokalizacji podczas wynajmu nie jest już najistotniejszy. Bez względu na charakter prowadzonej działalności biuro do wynajęcia (Łódź i okolice) powinno zapewniać wygodę i przyjazną okolicę. Obecnie wiele osób podróżuje, rezygnując z transportu samochodowego na rzecz alternatywnych środków transportu, dlatego warto wziąć pod uwagę dostęp do przystanków autobusowych i tramwajowych, a także stojaków rowerowych i usług

Konstrukcja i wnętrze

Przy szukaniu powierzchni biurowej na wynajem trzeba patrzeć szerzej, traktując budynek jako obiekt wykonany z poszczególnych materiałów. Deweloperzy budynków biurowych w Polsce kładą szczególny nacisk na estetykę i nowoczesny design biurowców. Wynikiem trendów w budownictwie biurowym są szklane wieżowce. Szklana fasada, a także użyte prefabrykaty są symbolem prestiżu i świadomości ekologicznej. Powyższe rozwiązania nie tylko wyglądają nowocześnie z zewnątrz, lecz także pozwalają na oszczędzanie energii poprzez dbanie o komfort cieplny i ograniczenie ryzyka występowania mostków cieplnych.

Przy szukaniu powierzchni biurowej trzeba oczywiście również zwrócić uwagę na aranżację biura. Powierzchnia biurowa wykonana na podstawie najlepszych praktyk architektonicznych (biorących pod uwagę m.in. zasady ergonomii), sprawi, że pracownicy będą pracować w przyjaznych warunkach, sprzyjających efektywności zawodowej.

Media

Prowadzenie działalności w biurze nie byłoby możliwe bez mediów. Dlatego przy szukaniu powierzchni biurowej do wynajęcia trzeba zwrócić uwagę, jakie media oferuje dany budynek. Podstawą oczywiście jest dostęp do prądu, wody, gazu, a także internetu.