Budowanie, korowanie i czyszczenie

Budowanie, korowanie i czyszczenie

Materiały budowlane i specjalistyczne usługi. Trudno się w tym wszystkim odnaleźć. Co wybrać, jak działa tartak i gdzie zadzwonić w przypadku nieprzyjemnej awarii? Na wszystkie te pytania postaramy się w kilku zdaniach odpowiedzieć w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury.

Grys (Poznań). Niezbędny tam, gdzie buduje się drogi

Czym jest grys? W dużym uproszczeniu grys jest kruszywem łamanym, wykorzystywanym w szczególności do budowy dróg. Jako warstwa ścieralna i wyrównawcza. W budownictwie bywa również wykorzystywany do produkcji betonów. Aby dostarczyć grys (Poznań) na teren budowy, niezbędny jest specjalistyczny transport. W zależności od potrzeb będą to wywrotki o zróżnicowanych ładownościach. Od 5, 10, aż po 20 i 27 ton. Ze względu na dość wysokie koszty transportu, warto przed jego realizacją znaleźć firmę oferującą usługę transportu możliwie najbliżej miejsca inwestycji. Nie tylko obniży to koszty, ale znacznie przyśpieszy inwestycję.

Korowanie drewna. Aby usprawnić pracę tartaku

Korowanie drewna polega na mechanicznym oddzieleniu kory od każdego rodzaju drewna. Maszyna do korowania drewna, zwana również korowarką szybko i precyzyjnie upora się z dużymi partiami materiału. Korowarki produkowane są na indywidualne zamówienie, dostosowane do potrzeb tartaków. Najczęściej konstruuje się trzy rodzaje maszyn korujących, różniących się głównie sposobem zainstalowania głowicy korującej. W przemyśle drzewnym to niezbędne maszyny mające znaczny wpływ na wydajność, a jak powszechnie wiadomo, czas to pieniądz.

Czyszczenie kanalizacji na wiele sposobów

Czyszczenie kanalizacji może odbywać się na kilka sposobów. Najłatwiejszą metodą jest oczywiście ta z wykorzystaniem węża spiralnego. Ten sposób przeznaczony jest głównie do usuwania zatorów powstałych w pobliżu armatury domowej. Metoda ta ma jednak swoje ograniczenia. Przede wszystkim to zasięg spirali i średnica rur. Do prac udrażniających przy kanalizacjach przydomowych lub infrastrukturze miejskiej używa się specjalnie zbudowanych pojazdów. Wąż zakończony głowicą z dyszami podłącza się do pompy wtłaczającej wodę pod bardzo wysokim ciśnieniem. Głowica umieszczona wewnątrz kanalizacji, pchana ciśnieniem, przemieszcza się w głąb instalacji dokładnie ją czyszcząc. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod, wykorzystywana przy większych średnicach rur i wszędzie tam, gdzie wymagane jest czyszczenie dłuższego odcinka kanalizacji. To również jedna z najbardziej ekologicznych metod. Do czyszczenia wykorzystuje się wodę, bez żadnych dodatków chemicznych.