Dlaczego warto wybrać łupek na ścianę?

Dlaczego warto wybrać łupek na ścianę?

Jeśli planujesz remont elewacji swojego domu lub myślisz nad nową, piękną ścieżką do swojego ogródka, koniecznie zobacz, jak elegancko potrafi się prezentować łupek na ścianę lub ścieżkę ogrodową. Niesamowite właściwości tej skały sprawiają, że jest tak pożądana - podczas dzieleniu łupka na mniejsze części, jego fragmenty zyskują nieregularny kształt oraz ciekawą fakturę. To idealny materiał na podkreślenie wyjątkowości Twojego domu lub ogrodu.

Łupek na ścianę – dowolność kształtu

Oczywiście jeśli komuś bardziej podobają się kształty regularne, łupek można dowolnie obrabiać! Dzięki temu zyskasz dokładnie taki efekt, jakiego oczekujesz. W przypadku ścieżki z pewnością lepiej postawić na łupek obrobiony przynajmniej częściowo dla wygody chodzenia po ścieżce. Należy również pamiętać o konieczności pokrycia łupku powłoką antypoślizgową dla bezpieczeństwa. Z kolei łupek na ścianę przepięknie prezentuje się w formie nieobrobionej - nieregularne kształty nadają ciekawego wyglądu każdej ścianie. Takie aranżacje szczególnie spodobają się miłośnikom stylów rustykalnych, ale równie dobrze będą wyglądać zestawione ze stylem industrialnym jako ciekawy wyróżnik.

Łupek wewnątrz…? Tak!

Zwłaszcza że łupka na ścianę możesz użyć nie tylko do pokrycia ścian zewnętrznych, ale również tych wewnątrz. Być może stanie się wyjątkową ścianą w kuchni lub nietuzinkową oprawą kominka, który zyska dzięki temu naprawdę oryginalny wygląd…? Postaw na oryginalność i eksperymentuj z formą - niezależnie, czy zdecydujesz się ozdobić łupkiem kuchnię, salon czy łazienkę, możesz liczyć na pełne zachwytów komentarze Twoich gości. Pamiętaj przy tym, że nie tylko faktura i nieregularność łupku są jego atutem. Również jego kolorystyka trafi w najbardziej wysublimowane gusta.

Łupek a mnogość odcieni i barw

Zarówno miłośnicy kolorów ciemnych, jak i jasnych, znajdą coś dla siebie. Wiele rodzajów łupku występuje w ciemnych, grafitowych kolorach. Jeśli decydujesz się takie umieścić wewnątrz domu, warto wybrać jasne pomieszczenie, żeby ciemna barwa łupku nie przytłaczała. Ale bez obaw! Możesz również wybrać jasny łupek, na przykład w barwie kremowej!

A skoro już o kolorze mowa, łupek w ramach jednej barwy może prezentować różne jej odcienie. Czyli w przypadku szarości będą to tony wpadające niemalże w czerń po jasną, niemalże ciepłą szarość. Jeśli wolisz bardziej wyraziste barwy, możesz kupić łupek na ścianę w kolorze bordowym, czerwonym, a nawet zielonym. Dzięki temu niezależnie od kolorystyki Twojego domu, zawsze znajdziesz kolor, który idealnie się w nią wpasuje, tworząc spójną, pięknie skomponowaną aranżację.