Dlaczego warto wybrać szary granit na podłogę?

Dlaczego warto wybrać szary granit na podłogę?

Granit to popularny materiał budowlany nie tylko wśród właścicieli domów, którzy szukają estetycznych i eleganckich rozwiązań wykończeniowych, ale także właścicieli biur, restauracji czy salonów Wellnes&SPA. Często płytki granitowe wybierane są jako zabudowa parapetów i blatów kuchennych czy łazienkowych, a co w przypadku granitowych podłóg…? Odpowiadamy!

Granit na podłogę – luksus sam w sobie

Wielu deweloperów mieszkaniowych oraz projektantów budowlanych i wykończeniowych ogranicza użycie granitu do blatów oraz kafli łazienkowych chociażby na ścianę prysznicową głównie ze względów estetycznych oraz po to, aby nie zawyżać ceny końcowej. Przy czym będą oni brać pod uwagę szary granit na podłogę w przypadku swoich bardziej luksusowych projektów – nie tylko ze względu na koszt samego materiału, droższego niż standardowe płytki gresowe czy kamienne, ale także ze względów wizualnych. Granit – jak marmur czy naturalny łupek – to materiał designerko ekskluzywny, godny nowoczesnych wnętrz na miarę XXI wieku. Nic dziwnego, że często znajdziemy go na podłodze w renomowanych hotelach!

Zalety grafitu podłogowego

W przypadku grafitu największą zaletą jest jego trwałość. Naturalne kamienne płytki grafitowe na podłodze przetrwać mogą całe lata, a nawet dekady. Dlatego też idealnie sprawdzają się tam, gdzie przewidujesz spory ruch – w salonach, kuchni, jadalni czy w holu, także na zewnątrz – na podjazdach, gankach i tarasach, ponieważ dobrze położony i zabezpieczony granit jest odporny na warunki środowiskowe. Ponadto wymierzone mniejsze płytki granitowe kładzie się w bardzo łatwy sposób i tak samo łatwo się je czyści. To dlatego szary granit wybierany jest często jako materiał blatów, ponieważ trudno tu o zabrudzenia i zarysowania. Dopóki granit jest odpowiednio uszczelniony, rozlane płyny można łatwo zetrzeć, a brudne plamy wyczyścić delikatnymi środkami do kamienia naturalnego.

Nie tylko szary granit

Jeśli chodzi o wybór płytek podłogowych, nie musisz wcale zadowalać się ciemnym granitem, który jest jednym z najpopularniejszych wyborów w przypadku blatów kuchennych i wykończeń łazienkowych. Wybór jest praktycznie nieskończony, właśnie przez mnogość odcieni i wzorów. Wygląd naturalnego granitu zawdzięczamy samej naturze oraz temu, jak ukształtowała ona kamienne płyty przez setki, tysiące, a nawet miliony lat. Dzięki temu w sklepie znaleźć możemy zarówno ciemny granit, jak i jasny oraz szary granit; jaśniejsze pochodzą najczęściej z Brazylii, Chin lub Indii, natomiast w kamieniołomach kanadyjskich często wydobywa się grafit zielony czy, w przypadku Irlandii, z tak zwanymi „żyłkami” w odcieniu jadeitu. Wybór będzie należał tylko do Ciebie!