Jak urządzić przytulny pokój dla dziecka?

Jak urządzić przytulny pokój dla dziecka?

Pokój dziecka to bardzo ważne pomieszczenie w domu. To w nim dziecko spędza sporą ilość czasu na nauce oraz zabawie. Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby pokój był przede wszystkim funkcjonalny, ale także przytulny. Główną rolę w pokoju odgrywają przede wszystkim kolory ścian, ale także różnego rodzaju dodatki. Sprawdź, jak urządzić przytulny pokój dla dziecka.

Przede wszystkim funkcjonalny

Pokój dziecka powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Najlepiej, aby znalazła się w nim duża szafa na ubrania i buty. Świetnie sprawdzi się także duża ilość szafek i półek do przechowywania zarówno artykułów szkolnych, książek czy zabawek. Dzięki dużej ilości szafek do przechowywania łatwiej będzie utrzymać na co dzień porządek w pokoju dziecięcym. Oczywiście, w przypadku dziecka w wieku szkolnym podstawowym meblem w pokoju będzie biurko. Powinno ono znajdować się przy oknie, aby zapewnić dziecku odpowiednie światło podczas nauki. Podczas projektowania pokoju warto unikać trudno dostępnych miejsc, które ciężko będzie wyczyścić i w których, w rezultacie będzie osiadał kurz. Pokój dziecka powinien być przede wszystkim czysty i łatwy w utrzymaniu porządku.

Tkaniny w pokoju dziecka

Tym co sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne, są różnego rodzaju tkaniny. Warto zastosować delikatne firanki do dziecięcego pokoju. Możemy dostosować je do preferencji dziecka, wybierając kolorową grafikę, która podkreśli dziecięcy charakter pomieszczenia. Warto pamiętać o tym, aby nie wybierać długich firan, do podłogi, gdyż mogą one stanowić zagrożenie dla malucha. Lepiej sprawdzą się te krótsze, które zasłonią okno, a jednocześnie będą ciekawą ozdobą. Dobrym pomysłem w pokoju dziecka będzie także miękki dywan. Nie tylko sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne, ale dywan jest oczywiście idealnym miejscem do zabawy. W przypadku mebli, najlepiej sprawdzą się te klasyczne, w jasnym, a nawet białym kolorze. Świetnie sprawdzą się z różnego rodzaju dodatkami i dekoracjami.

Dodatki w pokoju dziecięcym

Jeśli zależy nam na tym, aby pokój dziecięcy był przytulny, to nie zapominajmy o różnego rodzaju dodatkach. To dzięki nim pomieszczenie staje się klimatyczne i nabiera charakteru. W pokoju dziecięcym bardzo ważne jest oświetlenie. Główne źródło światła powinno być jasne, ale o ciepłej barwie. Jednak świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju lampki, o ciekawych kształtach i kolorach. Taką lampkę możemy postawić na biurku lub szafce nocnej. Dodatkowo, świetnie sprawdzą się różnego rodzaju poduszki, miękki w dotyku koc czy ramki ze zdjęciami powieszone na ścianie. Tego typu dodatki sprawią, że pokój dziecięcy będzie niezwykle przytulny i wyjątkowy.