Jak znaleźć dobrą powierzchnię biurową dla firmy?

Jak znaleźć dobrą powierzchnię biurową dla firmy?

W Polsce rynek budynków biurowych się rozwija. Z każdym rokiem przybywa nowych nieruchomości wznoszonych przez deweloperów. To rodzi ogromne możliwości lokalizacyjne dla firmy, szukających odpowiedniej powierzchni biurowej. Oprócz samej lokalizacji trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka aspektów, aby pracownicy firmy mieli wszystko, czego potrzebują.

Lokalizacja jako priorytet

Szukając odpowiedniego lokalu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim lokalizację. Biuro w odpowiednim miejscu generuje dodatkowe korzyści i powoduje rozwój firmy. Oczywiście potrzeby lokalizacyjne mogą być różne w zależności od firmy. Jednak najchętniej wynajmowane są powierzchnie zlokalizowane w centrum miast. Pracownicy, pracując w takim położeniu, mają dostęp do komunikacji miejskiej. Mając takie możliwości, z pewnością wielu pracowników przesiądzie się z samochodu na tramwaj, czy autobus miejski. Dobre biuro do wynajęcia (Łódź, Warszawa, Poznań itp.) położone w centralnej części miasta umożliwia dodatkowo dostęp do usług. Obecnie wielu pracowników ceni sobie możliwość załatwienia spraw prywatnych w czasie pracy lub po pracy, bez konieczności brania urlopu lub wprowadzania zmian w harmonogramie dnia. Położona obok placówka pocztowa lub bliskie sąsiedztwo ze sklepem spożywczym sprawiają, że pracownicy będą mieli poczucie, że mają wszystko w zasięgu ręki.

Jakość budynku

Oczywiście lokalizacja jest najważniejsza, jednak warto także zwrócić uwagę na stan techniczny budynku. Jako potencjalny najemca powinniśmy sprawdzić, czy w danym budynku wprowadzono konkretne rozwiązania techniczne ułatwiające w nim funkcjonowanie. Wśród pożądanych udogodnień znajduje się winda, a także przyjemny wystrój sprzyjający efektywności zawodowej. Nowoczesny budynek powinien być także chroniony, a części biurowe powinny być ograniczone szczególnym dostępem np. poprzez kartę. Pomimo tego, że nie ocenia się książki po okładce, warto mimo wszystko zwrócić uwagę na estetykę budynku. Nowoczesne budynki biurowe najczęściej mają szklane elewacje, które wyglądają widowiskowo nie tylko dla najemców, lecz także dla współpracujących klientów.

Infrastruktura budynku

Powierzchnie biurowe warte wynajęcia powinny cechować się przemyślaną instalacją elektryczną i teletechniczną. Jeśli nasza firma bazuje przede wszystkim na sprzęcie elektronicznym, to nie może zabraknąć na powierzchni gniazdek elektrycznych i szybkiego internetu. To właśnie dobre rozwiązania instalacyjne sprawiają, że pracownicy dobrze czują się w biurze i przez to efektywniej pracują. W ramach infrastruktury należy także sprawdzić, czy budynek oferuje udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W dzisiejszych czasach rozwiązania techniczne w postaci rampy czy odpowiednio szerokich drzwi są niezbędne.