Łazienka jak ze snu - najważniejsze elementy.

Łazienka jak ze snu - najważniejsze elementy.

Kto z nas nie marzy o pięknej, eleganckiej i modnie urządzonej łazience? Trzeba jednak przyznać, że nie jest to przestrzeń łatwa do aranżacji, głównie za sprawą intensywnej eksploatacji i dużej wilgoci, z którą trzeba się liczyć dobierając poszczególne elementy. O czym trzeba pamiętać urządzając łazienkę?

Narażenie na wilgoć

Zanim zaczniemy wybierać jakiekolwiek elementy do wystroju łazienki, należy najpierw rozwiązać problem wilgoci, która z wiadomych względów występuje w łazience praktycznie non stop. Podstawą jest tutaj odpowiednia izolacja dachu. Kraków czy Warszawa - w każdym mieście znajdziesz fachowców, którzy dobrze zabezpieczą twoją łazienkę. Izolacja to oczywiście nie wszystko, ponieważ oprócz niej niezbędna jest również właściwa wentylacja. Połączenie tych dwóch aspektów nie jest prostym zadaniem, dlatego zdecydowanie warto oddać tę sprawę w ręce doświadczonych profesjonalistów.

Ogrzewanie

Kolejną kwestią techniczną jest ogrzewanie. Wiele osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe, które jest niezwykle wydajne i wygodne. Pod płytkami podłogowymi umieszczane są specjalne moduły, które równomiernie oddają ciepło na całą powierzchnię łazienki. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić znaczną część przestrzeni, ponieważ montaż ściennych grzejników jest w tej sytuacji całkowicie zbędny. Z całą pewnością warto postawić na ogrzewanie ekologiczne, które nie tylko pozwala zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, ale również przyczynia się do ochrony naszego środowiska. No i doskonale nadaje się do wykorzystania w łazience!

Elementy dekoracyjne

Jak wiadomo, najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Co zrobić, aby goście wprost zachwycali się na widok naszej łazienki? Przede wszystkim należy odpowiednio dostosować elementy dekoracyjne do stylu całego pomieszczenia. Jeśli twoja łazienka została zaprojektowana w stylu nowoczesnym i królują w niej płytki marmurowe i stonowane kolory, raczej zrezygnuj z przekombinowanych dodatków. W tym wypadku zupełnie wystarczy kilka świec, ozdobna rama na lustro i dopasowane elementy wyposażenia, takie jak np. pojemnik na mydło czy wieszaki na ręczniki. Jeśli jednak twoja łazienka została urządzona w nieco bardziej przytulnym stylu, możesz nieco poszaleć z dodatkami. Pamiętaj jednak, aby mimo wszystko nie przesadzić! W kolorowej i pełnej ciepła łazience doskonale sprawdzą się kwiaty, ścienne grafiki czy różnego rodzaju pojemniki i szafeczki. Tak naprawdę wszystko zależy od twojego gustu i osobistych preferencji!