Planujesz termomodernizację? Sprawdź te rozwiązania!

Planujesz termomodernizację? Sprawdź te rozwiązania!

Za kompleksową termomodernizacją budynku przemawiają nie tylko zmiany w przepisach i związane z nimi dofinansowania. Solidna izolacja termiczna i nowe rozwiązania grzewcze to też duża oszczędność i ogromna wygoda. Tylko na co się zdecydować? Zapraszamy do lektury.

Izolacje natryskowe zamiast styropianu

Najkosztowniejszy element kompleksowej termomodernizacji całego budynku to zazwyczaj ocieplenie. Od tego, czy zostanie ono prawidłowo wykonane, zależy efekt całego przedsięwzięcia. Ciekawym rozwiązaniem, które warto zastosować w tym zakresie, jest natryskowa izolacja budynków. Kraków ma już kilka firm specjalizujących się w tej technologii. Ocieplanie pianką pur jest zaskakująco oszczędne, trwałe i efektywne. Gwarantuje efekty dużo lepsze niż tradycyjny styropian czy wełna mineralna, a jest przy tym też znacznie szybsze w realizacji. Jeśli planujesz ocieplenie poddasza lub stropu to warto się nad nim zastanowić.

Oszczędne rozwiązania ekologiczne

Klasyczne ogrzewanie gazowe lub kocioł na ekogroszek to rozwiązania sprawdzone i znacznie zmniejszające emisję dwutlenku węgla. Istnieją jednak rozwiązania jeszcze praktyczniejsze i czystsze. Elektryczne ogrzewanie ekologiczne w postaci kotłów elektrodowych, grzejników podtynkowych i mat grzewczych pozwoli Ci zredukować koszty ciepła praktycznie do zera. Wystarczy połączyć je z własną instalacją fotowoltaiczną. To genialna opcja dla każdego, kto posiada już panele lub zastanawia się nad inwestycją we własną mikroinstalację. To prawdziwe trzy w jednym - ekologia, wygoda i oszczędność. Co więcej, technologia podtynkowa pozwala zaoszczędzić sporo miejsca.

Nie tylko ogrzewanie podłogowe

Jeśli przy okazji zmian decydujesz się na wymianę całej instalacji grzewczej, to warto zastanowić się nad wyborem grzejników. Przez ostatnie lata pojawiło się na rynku wiele nowoczesnych, funkcjonalnych rozwiązań, takich jak na przykład grzejniki kanałowe. Mogą one stanowić ciekawą alternatywę dla klasycznych kaloryferów. Warto zastanowić się też dwa razy nad doborem rozwiązań do łazienki. Oprócz popularnego ogrzewania podłogowego bardzo praktycznym rozwiązaniem będą tu wszelkie grzejniki łazienkowe czy grzejniki wieszaki. Ogromny wybór pozwala dobrać model idealny do dosłownie każdego wnętrza. Wcale nie trzeba z nich rezygnować.

Nowe rozwiązania w zakresie ogrzewania i ociepleń stają się coraz popularniejsze. Nie są już nieosiągalne czy trudnodostępne, a w większości nie są też droższe od tych konwencjonalnych. Jeśli planujesz termomodernizację, docieplenie lub budujesz dom, to polecamy je rozważyć.