Planujesz wyburzanie starego budynku? Zaplanuj to!

Planujesz wyburzanie starego budynku? Zaplanuj to!

Jeśli masz do wyburzenia lub rozbiórki jakiś budynek, na przykład stary dom lub stodołę, to mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek. Dzięki nim spojrzysz na całe przedsięwzięcie z nieco szerszej perspektywy, przygotujesz się więc lepiej, a być może też zaoszczędzisz. Zobacz, o czym warto pamiętać

Sprawdź dostępne opcje, właściwy wykonawca to podstawa

Rozsądny wybór wykonawcy to sprawa absolutnie podstawowa, zarówno w kwestii usług budowlanych, jak i właśnie wyburzeniowych czy rozbiórkowych. Nie tylko ze względu na koszty, ale także ze względu na bezpieczeństwo czy bezproblemowość przebiegu całego przedsięwzięcia. Upewnij się więc, że firma, na którą stawiasz, naprawdę wie, co robi. Jeśli zabudowa, którą chcesz zlikwidować, jest starym budynkiem drewnianym, to istnieje szansa, że za usługę nie będziesz musieć wcale płacić. Tak, darmowa lub opatrzona znacznym rabatem rozbiórka jest możliwa. Istnieją firmy, które chętnie odkupią stare deski ze stodoły, domu, spichlerza czy innego drewnianego budynku w celu ich renowacji i ponownego wykorzystania. Wiele z nich w zamian za materiał oferuje usługi rozbiórki i demontażu.

Zadbaj o porządek, wszystko pójdzie sprawniej

Wyburzenie budynku to jedno, a posprzątanie po wyburzeniu - drugie. Warto mieć to na uwadze, ponieważ w wielu przypadkach potrafi to przysporzyć sporych, niepotrzebnych trudności oraz kosztów. Jeśli firma, którą wybrałeś jako wykonawcę, nie oferuje jednocześnie usunięcia gruzu i resztek po budynku, skorzystaj z usług zewnętrznych. Zgłoś się do przedsiębiorstwa, które oferuje wywóz odpadów. Rumia to jedno z miast, w których bez problemu wynajmiesz dowolny kontener na gruz lub odpady budowlane. Warto zaplanować to jeszcze przed przystąpieniem do rozbiórki. Dzięki temu cała operacja przebiegnie dużo sprawniej, a Ty będziesz mieć pewność, że nic Cię nie zaskoczy.

Pozbycie się budynku i pozostałości to nie wszystko, pamiętaj o terenie

Ostatnia kwestia, o której często się zapomina, to właściwe zadbanie o teren, na którym stoi wyburzany budynek. O ile stare piwnice można zasypać gruzem, o tyle dobrze byłoby wyrównać od razu całość pod przyszłe zagospodarowanie. Choćby ze względu na ciężki sprzęt, który potrafi mocno zniszczyć nieutwardzony grunt. Aby to zrobić, możesz skorzystać na przykład z popularnych usług koparko-ładowarką. Jeśli potrzebujesz materiału, a nie chcesz przepłacać, poszukaj żwirowni. Zazwyczaj to właśnie w niej kupisz najkorzystniej ziemię ogrodową, tłuczeń, żwir czy grys. Poznań to jedno z miast, w którym bez problemu znajdziesz takie miejsce. Co ważne, oferuje ono też transport.

Niezależnie od tego, jakiego budynku zamierzasz się pozbyć, zrób to z głową. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko sporo pieniędzy, ale także nerwów. Mamy nadzieję, że przedstawione tutaj porady pomogą Ci się odpowiednio przygotować.