Postaw na letnią renowację pokoiku dla dziecka

Postaw na letnią renowację pokoiku dla dziecka

Wraz z wiekiem dziecka, ale też upływem czasu pokój wymaga coraz większej renowacji. To normalne, maluch dorasta, meble zużywają się, dlatego warto postawić na zupełnie nowy wystrój pomieszczenia. Jednak, aby to zrobić, niezbędne będą nam konkretne komponenty, dzięki którym kompletnie odmienimy nasz pokój. Tak, tak, trzymamy was trochę w niepewności, dlatego przejdźmy do rzeczy.

Firanki z iście bajkowym motywem to podstawa

Trzeba pamiętać, że maluchy postrzegają świat zgoła inaczej. Co to znaczy? Patrzą na niego przez pryzmat ulubionych bajek, cudownych postaci. Nic więc dziwnego, że firanki do dziecięcego pokoju powinien odznaczać nietuzinkowy motyw. Warto zadbać o to, by dziecku przebywało się na miejscu po prostu dobrze, a takie otoczenie zdecydowanie przypadnie mu do gustu. Ponadto firanki dają możliwość osłony przed wścibskimi oczami - szczególnie, jeśli mieszkasz na parterze. To także ochrona przed słońcem latem. No i oczywiście na noc ograniczamy dzięki temu dopływ światła, a sen trwa po prostu dłużej bez większego zakłócania. Takie rozwiązanie to po prostu obowiązkowa część pomieszczenia i nie mamy co do tego absolutnie żadnych wątpliwości.

Do tego odpowiednio zaaranżowane ściany

Dzieciaki uwielbiają ściany, a właściwie rysowanie po nich, zostawianie tam wszelkich śladów. Do któregoś roku życia nawet nie warto odnawiać pokoju. Szkoda naszych nerwów i pieniędzy skoro świeżo odnowione pomieszczenie wręcz kusi dziecko do brojenia. Jednak wraz z wiekiem i większą świadomością naszej pociechy doskonale sprawdzi się wykładzina ścienna pcv. Dany materiał wygląda niesamowicie elegancko i sprawia, że pokój zyskuje minimalistyczny, lecz jednocześnie genialny wygląd. Najlepiej też sięgnąć po nieco ciemniejsze kolorki, na których nie widać dojmujących plam czy zabrudzeń spowodowanych przez wojaże naszego dziecka. Nie czekaj, tylko przekonaj się sam, zamawiając jeden z wariantów kolorystycznych.

No i przepiękne, wytrzymałe meble sosnowe

W pokoiku zazwyczaj należy wymienić również stare meble sosnowe, producent, którego powinniśmy szukać powinien dysponować wariantami najwyższej jakości, abyś mógł realnie skorzystać ze wsparcia kogoś kto nie tylko posiada wspaniałe produkty, ale też dobrze się na tym zna. Z pewnością nie pożałujesz takiej decyzji, a jedynie upewnisz się, że meble sosnowe są stylowym wyborem. Takie mebelki są niezwykle trwałe i wytrzymują przez długie lata użytkowania. Tak właściwie nic dodać, nic ująć. Po prostu zamawiaj i nie zastanawiaj się dłużej!