Sklepy budowlane – gdzie szukać produktów, jak poruszać się po sklepowych uliczkach

Sklepy budowlane – gdzie szukać produktów, jak poruszać się po sklepowych uliczkach

Sklepy budowlane to ogromne powierzchnie po brzegi wypełnione przeróżnymi artykułami – i to nie byle jakimi, bo z ich pomocą można zbudować dom! Często jednak takie sklepy są słabo oznakowane, a poszukiwania kolejnych produktów czy działów potrafią wydłużyć wizytę o wieki. Jak odnaleźć się w tak dużym markecie budowlanym? Gdzie szukać pędzli, kontaktów, kątowników, czy innych specjalistycznych akcesoriów? Oto kilka cennych porad – zapraszamy do lektury!

Dział „elektryczność”

W sektorze „elektryczność” znajdziemy wszelkie produkty potrzebne do wykonania instalacji elektrycznej. To w tym dziale szukać należy wszelkich gniazdek, puszek, przełączników czy przewodów. Znajdziemy tu także akcesoria elektryczne takie jak chociażby: przedłużacze, rozgałęźniki, transformatory i zasilacze, a także narzędzia elektroinstalacyjne: mierniki, próbniki napięcia, przewody pomiarowy czy zwykłe taśmy izolacyjne.

Dział z akcesoriami metalowymi

W tej sekcji znajdziemy wszelkiej maści przybory metalowe. Przy budowie domu, czy nawet niewielkim remoncie ten dział jest jednym z najczęściej odwiedzanych, a to dlatego, że znajdują się w nim bardzo ważne akcesoria takie jak: śruby, gwoździe, kołki, kątowniki czy wszelkie haczyki. To tutaj znajdziemy też nieco bardziej specjalistyczne akcesoria jak: obejmy i tuleje zaciskowe, śruby rzymskie czy chociażby kółka.

Dział z narzędziami budowlanymi

W dziale z narzędziami budowlanymi niestety zaczynają się lekkie schody, a to dlatego, że nie wszystkie specjalistyczne przyrządy znajdziemy na pułkach w tym sektorze. Niektórych z nich jak wspomniany wcześniej próbnik napięcia znajdziemy na dziale elektrycznym. Warto pamiętać, że w razie ewentualnych problemów możemy liczyć na pomoc ze strony pracowników sklepu. Co w takim razie znajdziemy w tym dziale? Z pewnością wszelkie wielkogabarytowe narzędzia budowlane jak: betoniarki, taczki, drabiny, rusztowania czy maszyny do cięcia płytek. To tutaj należy szukać także wszelkich narzędzi ręcznych, do których należą: łopaty, łomy, szpachle, poziomice czy młotki.

Dział „dachy”

Elementy i akcesoria potrzebne do wyłożenia dachu mają swój oddzielny dział, a to dlatego, że jest to jeden z bardziej skomplikowanych etapów budowy domu. Co poza dachówką i blachodachówką znajdziemy w tym dziale? Tutaj szukać należy wszelkiego rodzaju płyt dachowych, pap, folii ochronnych oraz rynien. Znajdziemy tu też wszelkie produkty i narzędzia potrzebne do jego uszczelnienia i zabezpieczenia, czyli np. farby do malowania dachu. Niestety nie ma sprawdzonego scenariusza na poruszanie się po sklepie budowlanym, każdy z nich jest przecież inaczej zorganizowany. Tym artykułem chcieliśmy nieco ułatwić Ci poszukiwania danego produktu, jednak w razie problemu na miejscu dostępna jest obsługa klienta.