Szary granit - możliwości wykorzystania

Szary granit - możliwości wykorzystania

Szary granit to elegancki materiał wykończeniowy, do którego przekonuje się coraz więcej projektantów. Emanuje od niego ogromny spokój i powaga, które doskonale uzupełnią każdy rodzaj wnętrza. Sprawdź, jak możesz wykorzystać szary granit. Możliwości jest naprawdę wiele.

Styl skandynawski

Styl skandynawski cieszy się obecnie ogromną popularnością. Jego cechami charakterystycznymi są prostota, minimalizm i jasne kolory. W mieszkaniach aranżowanych w stylu skandynawskim znajdziemy wiele jasnych i przestronnych pomieszczeń, które ozdobione są licznymi dodatkami - poduszkami, narzutami i lampami. W ten trend aranżacyjny doskonale wpisuje się szary granit.

Jego elegancja i prostota świetnie uzupełniają minimalistyczny styl rodem ze Skandynawii.  Przy jego pomocy można na przykład wykończyć otoczenie kominka.  elementy z  szarego granitu mogą również zdobić ściany w salonie.

Elegancka kuchnia

Styl skandynawski to nie jedyna  możliwość wykorzystania szarego granitu. Ten szlachetny materiał doskonale sprawdza się również w kuchniach.  Ze względu na swoje właściwości szary granit jest często wykorzystywany jako blat kuchenny.  Szczególnie elegancko wygląda, gdy zastosuje się go jako wyspę.

Umieszczenie blatów z szarego granitu w kuchni, nada jej luksusu i minimalistycznego wyglądu. Co ważne, materiał ten ma również doskonałe właściwości. Jest odporny na zarysowania i działanie kwasów.

Szary granit na podjeździe

Z szarego granitu produkuje się również kostkę granitową. Ze względu na swoje właściwości, doskonale sprawdza się w budownictwie, zarówno miejskim, jak i przy domach jednorodzinnych. Szary granit wygląda bardzo elegancko w otoczeniu domu. Nie dziwi więc fakt, że coraz większa liczba właścicieli posesji decyduje się na wykorzystanie tego materiału.

Szary granit doskonale sprawdza się również w przydomowych ogrodach. Z jego pomocą powstają ścieżki i obrzeża rabat. Ich delikatny kolor doskonale uzupełnia zieleń kwiatów i traw, a jednocześnie jest materiałem bardzo wytrzymałym. Jest więc odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

Nagrobki z szarego granitu

To chyba najbardziej znana możliwość wykorzystania szarego granitu. Nagrobki wykonane z tego materiału są eleganckie, a przy tym stosunkowo tanie. W połączeniu z ciemniejszymi dodatkami, szara płyta prezentuje się imponująco. Co ważne, szary granit jest również odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu utrzymuje swój blask przez wiele lat. Między innymi dlatego, cieszy się tak dużą popularnością.