Wystrój ogrodu - o czym warto pamiętać?

Wystrój ogrodu - o czym warto pamiętać?

Sezon letni pomału zmierza ku końcowi. Warto jednak zastanowić się, w jaki sposób jeszcze bardziej zachęcić domowników oraz naszych najbliższych do spędzania czasu na świeżym powietrzu za rok. Czy jest lepszy pomysł na to, niż starannie zaplanowana renowacja ogrodu, aby można było cieszyć się jego urokiem już po kilku miesiącach chłodu, deszczu i śniegu?

Posiłki na świeżym powietrzu

Który posiadacz ogrodu nie lubi czasem wypić mrożonej kawy lub herbaty na swoim tarasie? Upał lejący się z nieba nie zachęca do wyjścia, no chyba że mamy zaledwie kilka kroków do orzeźwiającego cienia. Istnieje wiele rozwiązań, które bardzo dobrze sprawdzą się w stworzeniu wyjątkowego tarasu. Stare deski ze stodoły mogą być bardzo przydatne, o ile poddamy je właściwej renowacji od razu po zakupie. Oczywiście drewno, których pokryjemy taras musi być regularnie impregnowane. Polega to na położeniu warstwy specjalnego oleju raz na kilka lat, na początku sezonu. Ma to na celu utrzymywanie odporności drewna na wilgoć, temperaturę oraz opady atmosferyczne w postaci deszczu, śniegu oraz coraz częściej występującego w Polsce gradu.

Miłość do florystyki

Coraz większy dostęp do wiedzy za pośrednictwem internetu pozwala na projektowanie ogrodu w bardziej kreatywny i oryginalny sposób. Potęga mediów społecznościowych stanowi w tym wypadku błogosławieństwo. To właśnie dzięki takim platformom jak Instagram czy Pinterest, osoby mające w sercu florystykę czerpią inspirację. Wystarczy potem kilka kliknięć w wyszukiwarce, żeby poznać przepis na ochronę kwiatów przed chłodem oraz nadmierną wilgotnością. Wiele osób wyznacza specjalne strefy, które zostają zasypywane kruszywami, takimi jak żwir czy grys. Poznań, Warszawa, Białystok - niezależnie od regionu naszego kraju, gospodarze oraz gospodynie domów uwielbiają mieć w swoich ogrodach czystość, porządek, a jednocześnie oryginalną nutkę.

Odpowiednie podstawy

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek ogród bez zielonego trawnika. Równo skoszona trawa to jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej. Trzeba pamiętać o wielu innych aspektach, dzięki którym z przyjemnością spędzimy czas właśnie w tej części ogrodu. Mowa tutaj między innymi o odpowiednim drenażu, który umożliwia właściwe wchłanianie wody. Nie można również zapomnieć o ziemi, która stanowi pewnego rodzaju fundament. Do jej pozyskania nadadzą się wykopy ziemne. Rumia, Kluczbork, Krosno - w całym kraju znajdziemy bardzo dużą liczbę firm, które za odpowiednią opłatą dostarczą oczekiwaną ilość ziemi.